Pięknie się prezentuje, jest niedrogi, a dodatkowo jest egzotyczny. Tak w skrócie można opisać jedwab Sari. Popularność tego materiału nie maleje. Miłośnicy biżuteryjnych technik handmade go uwielbiają. Jednak potencjał tego materiału nie do końca jest wykorzystany. W dalszej części artykułu dowiemy się więcej na temat materiału.
Ekologia ma znaczenie, czyli ekonomiczna produkcja
Na wstępie dobra wiadomość dla miłośników przyrody. Jedwabne materiały Sari produkuje się z jedwabiu, który podlega recyklingowi. To z kolei oznacza, że koszty jego produkcji nie należą do wysokich. Produkcja przyjazna jest także naturze. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wygląda proces odzyskiwania jedwabiu. Otóż jest on niezwykle prosty i nie wymaga ogromnych nakładów oraz kosztów. Z tych powodów jedwab Sari jest łatwo dostępny na rynku. Oprócz tego koszt zakupu produktu jest niski. To przekłada się na większe zyski dla tych osób, które zajmują się wytwarzaniem jedwabiu Sari.
Dawka informacji o jedwabnych pasmach Sari, czyli styl w dobrej cenie
Materiał, wbrew pozorom, nie jest jednorodny, sztampowy oraz przewidywalny. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują kupić produkt. Jest wręcz przeciwnie. Produkt pochodzi z oryginalnych Sari z Indii. Skład materiału to mieszanka zaskakujących „dodatków”, takich jak koraliki czy też cekiny. Jednak jedwab Sari do biżuterii handmade to różne rodzaje tkaniny. Te mogą być niezbyt znane wytwórcom biżuterii handmade, którzy od dłuższego czasu działają na rynku. W ich składzie możemy znaleźć szantung, szyfon, jak i również bardziej rozpoznawalną na rynku jedwabną żorżetę. Wprost możemy powiedzieć, że te egzotyczne i oryginalne dodatki są świetnym materiałem do biżuterii handmade.
Materiał i jego zastosowanie
Na wstępie powinniśmy wyróżnić zaletę materiału, którą jest szerokie zastosowanie. Kolorystyka tworzywa jest dosyć intensywna i przede wszystkim bardzo bogata. Tutaj skojarzenia nasuwają się takie: zwiewne stroje kobiet, które występują w filmach bollywoodzkich (kino hinduskie; nie mylić z Hollywood). Wymieńmy także, że wymieniony jedwab do biżuterii handmade można również wykorzystać do produkcji unikalnych i świetnie się prezentujących bransolet osadzonych na dyskach chwostów oraz kumihimo. Sari to także bardzo dobry element dekoracji dla tych osób, które lubują się w szalikach lub preferują łańcuszki na szyję. Design jest dosyć surowy, ale także niecodzienny. To sprawia, że jest on idealnym dodatkiem i pasuje do każdej stylizacji.
Trudnym zadaniem jest znalezienie bardziej plastycznego dodatku do biżuterii handmade. Sari oznacza nowe, unikalne perspektywy oraz szeroką paletę kolorów. Dodajmy do tego ciekawe wzornictwo i już wiemy, że to coś, co nam przypadnie do gustu.