Christian Dior zwykł mawiać, że perfumy mówią o nas więcej, niż nasz charakter pisma. I trudno się z tą myślą nie zgodzić. Aby jednak tak się stało, należy używać wyłącznie oryginalnych perfum.
Dlaczego warto używać oryginalnych perfum?
Argumentów przemawiających za stosowaniem wyłącznie oryginalnych perfum jest wiele. Kluczowe są jednak dwa spośród nich.
Po pierwsze, używając podróbek, ryzykujemy własnym zdrowiem. Oryginalne perfumy to gwarancja bezpieczeństwa. Znamy ich stężenie oraz skład. Jeśli jesteśmy na coś uczuleni, możemy wybrać zapachy bez danego alergenu. Takiej możliwości nie ma w przypadku podróbek. Na własne ryzyko narażamy naszą skórę na kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami chemicznymi i to niewiadomego pochodzenia.
Po drugie, skłaniając się ku fałszywym wyrobom, tak naprawdę odbieramy sobie przyjemność obcowania z iście artystycznymi kompozycjami przepięknych woni.
Jeżeli jednak świadomie zamierzamy kupić oryginalne produkty i chcemy zabezpieczyć się przed nabyciem podróbki, to warto zabezpieczyć się, stosując kilka prostych zasad.
Jak rozpoznać oryginalne perfumy?
Istnieje wiele sposobów, aby oddzielić ziarno od plew, czyli wejść w posiadanie legalnych, oryginalnych zapachów, a nie tych, podszywających się pod prawdziwy wyrób. Oto pięć przykazań prawdziwego znawcy perfum:
- Tanio nie znaczy dobrze — pamiętajmy, że perfumy są wyrobem luksusowym, wytwarzanym z najlepszej jakości składników, i w dodatku sygnowanym przez topowe, światowe marki. Jeżeli więc trafiamy na hit cenowy, to od razu powinna się nam zaświecić lampka, czy dany produkt jest na pewno autentyczny? Wiadomo, że perfumy nabyte w sklepie internetowym będą tańsze niż w punkcie stacjonarnym czy w strefie bezcłowej lotniska, ale nie liczmy na 80-procentową przecenę!
- Opakowanie ma znaczenie — jakość tektury, rodzaj czcionek, poprawność i kolorystyka logotypu producenta, a nawet rodzaj folii i sposób jej zapakowania. To wszystko detale, ale ułatwiające rozpoznanie podróbki. Opakowania perfum zawsze są wykonane z materiałów najlepszej jakości, niekiedy towarzyszą im zabezpieczenia hologramowe.
- Flakon to majstersztyk — buteleczka, w której skrywają się perfumy to każdorazowo trudne to podrobienia, rzemieślnicze arcydzieło. Z reguły jest ciężka, ma grube ścianki. Określone rodzaje perfum posiadają ponadto precyzyjnie określone objętości. Sprawdzenie, czy dany zapach występuje w rzeczonym „rozmiarze”ułatwi dodatkowo wyeliminowanie falsyfikatu.
- Jedyny w swoim rodzaju zapach — prawdziwe perfumy to zapach nie do podrobienia. Są wyjątkowe, niepowtarzalne, po prostu oryginalne. Składają się z nut, które wraz z upływem czasu, jedna po drugiej ujawniają swe wonie i charakter.
- Zaufany sprzedawca — na koniec, jeśli nie chcemy bawić się w Sherlocka Holmesa, to po prostu kupujmy w sprawdzonym, najlepiej tym samym sklepie, czy to stacjonarnym, czy też internetowym. A jeśli jeszcze takiego nie znamy, to poczytajmy opinie, i sprawdźmy, jak długo funkcjonuje na perfumeryjnym rynku.